Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/vivapozyczka.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Jak radzić sobie w kryzysowej sytuacji |
 

Jak radzić sobie w kryzysowej sytuacji

Obecna sytuacja związana z pandemią, która dotknęła ludzi na całym świecie, spowodowała, że nasze dotychczasowe życie musiało zostać całkowicie przewartościowane. Obawa przed tym, co będzie dalej, ryzyko utraty pracy czy pogorszenia sie sytuacji gospodarczej, a przede wszystkim strach przed chorobą sprawiają, że zmieniły się nasze priorytety, a także decyzje zakupowe. Wolimy więcej pieniędzy przeznaczyć na zdrowie i zapewnienie sobie podstawowych środków do życia, a okazjonalne zakupy odzieżowe czy gadżeciarskie są odłożone na lepsze czasy. Wiele osób boryka się jednak z dużo poważniejszm problemem, a mianowicie pogorszeniem sytuacji materialnej z powodu utraty całości lub części zarobków. W tym okresie warto szczególnie przyjrzeć się swoim wydatkom i podjąć kroki, które pozwolą oszczędzić pieniądze i zabezpieczyć swoje potrzeby na dłuższy czas.

 

Kupowanie hurtem

 

Choć na początku pandemii wiele osób z ironią spoglądało na osoby, które masowo wykupywały produkty spożywcze czy słynny papier toaletowy, to obecnie okazuje się, że była to bardzo dobra decyzja. Zatowarowane się w niezbędne produkty w sieciówkach spożywczych zapewniło tym osobom byt w czasie kwarantanny. Obecnie musimy podporządkować się wielu ograniczeniom, między innymi tym związanym z bezpodstawnym przemieszczaniem się czy zakupami tylko w określonych sklepach i w określonych godzinach. Dobrym rozwiązaniem, które może przynieść nie tylyko oszczędności, ale także zapewnić nam komfort psychiczny, jest zakup produktów spożywczych, kosmetyków, środków czystości czy leków na zapas. Często bowiem, kupując większe ilości, możemy liczyć na rabaty, a mając karty stałego klienta, przy zakupach powyżej określonej sumy, może nam się naliczyć dodatkowa zniżka. Choć wydana kwota na takie duże zakupy może wydać się dość przytłaczająca, to jak dokładnie policzymy, okaże się, że wydaliśmy mniej niż zwykle, biorąc pod uwagę czas,na jaki wystarczą nam te produkty.

 

Domowe przetwory i wypieki

Kolejnym sposobem na oszczędności jest domowe przyrządzanie nie tylko obiadów, ale również wszelkiego rodzaju przetworów, które zwykle kupujemy w sklepach, oraz pieczenie chleba. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać, a w internecie znajdziemy mnóstwo przepisów i filmików, które krok po kroku pokazują, jak zrobić domowe wędliny czy sery, jak upiec chleb czy jak przygotować przetwory z dostępnych warzyw i owoców. Obecnie w wielu miastach organizowane sa inicjatywy, w których lokalni sprzedawcy oferują swoje produkty z dowozem do domu przy zakupie większych ilości, np. 10kg jabłek czy 5 kg mięsa. To doskonały moment, aby skorzystać z takiej oferty i zmiast kupować wędliny czy inne przetwory w sieciówkach, wykonać je samodzielnie, co będzie nie tylko zdrowsze, ale i tańsze.

 

Zorganizuj rozrywkę w domu

Nie możesz sobie poradzić z brakiem możliwości wyjścia do kina czy na imprezę z przyjaciółmi? Zorganizuj rozrywkę we własnym domu. Wystarczy kupić kilka planszówek, w które będzie można zagrać całą rodziną, zapewniając sobie mnóstwo zabawy i śmiechu lub wykupić dostęp do platformy oferującej filmy i seriale, aby cieszyć się dobrym kinem we własnych czterech ścianach. Inwestycja w planszówki czy abonament telewizyjny z pewnością będzie dużo mniejszym wydatkiem niż te, które ponosilibyśmy wychodząc do pubu czy kina. 

Warto już teraz przygotować sie na kolejne tygodnie kwarantanny, gdyż nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się nagle zmienić. Jeśli do wypłaty pozostało nam jeszcze kilka tygodni, pomocn może okazać się pożyczka 1000zł, którą wygodnie zaciągniemy przez internet, nie wychodząc z domu. Spłacimy ją zaraz po otrzymaniu pensji, a dzięki temu już teraz będziemy mogli uzupełnić swoją spiżarkę i zacząć wdrażać zaproponowane w artykule sposoby na oszczędzanie w czasie kryzysu.

Brak głosów.
Proszę czekać...
Opublikowano w kategorii Porady