Jak wybrać najlepszą firmę oferującą pożyczki?

Czasem się tak wydarzy, że potrzebujesz większej gotówki. Niestety najczęściej taka potrzeba występuje nagle i co więcej jest niecierpiąca zwłoki. W jaki sposób wybrać odpowiednią ofertę, by mieć pewność, że zdecydowałeś się na najlepszą pożyczkę przez Internet.

Jak wziąć pożyczkę przez Internet?

Duże firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek przez Internet na każdym kroku kuszą swoich klientów prostą procedurą oraz prawie natychmiastowym przelaniem środków na konto, gdy decyzja o przyznaniu środków będzie pozytywna.

Co do zasady, cały proces aplikacji o przyznanie środków nie jest skomplikowana. Osoba zainteresowana taką pożyczką wchodzi na stronę internetową wybranej przez siebie firmy. Następnie za pomocą znajdującego się tam formularza decyduje o wartości kwoty o którą będzie się ubiegał, oraz czas w jakim deklaruje spłatę takiej należności. W tym momencie jedyne co trzeba zrobić to uzupełnić formalności w postaci imienia, nazwiska oraz wpisania numeru dokumentu tożsamości, którym się posługujemy. Taki formularz wysyłany jest do pracownika formy pożyczkowej do rozpatrzenia.

Duża część firm pożyczkowych deklaruje, że nie sprawdza zarówno zadłużenia swoich klientów w bazie sądowej. Mimo, że co do zasady mogą to zrobić; firmy pożyczkowe w odróżnieniu od banku muszą mieć pełne pokrycie na wszystkie zobowiązania, które rozdysponowują, to z punktu widzenia prowadzenia firmy jest to mało rozsądne rozwiązanie. Głównym celem takich pożyczkomatów jest jednak generowanie wzrostu, a ciężko to zrobić podpisując umowę z seryjnym dłużnikiem.

Jak wybrać najkorzystniejszą pożyczkę przez Internet?

W sieci można znaleźć bardzo dużo porównywarek ofert firm pożyczkowych. W czytelny sposób pokazują i porównują najważniejsze aspekty takich umów. Jednym z nich jest na pewno RRSO, czyli procent o ile zwiększona będzie kwota do oddania. Im mniejsza będzie ta liczba, tym bardziej korzystne oprocentowanie pożyczki. Drugim aspektem jest na pewno kwota na którą maksymalnie i minimalnie można wziąć pożyczkę. Bardzo często klienci nie mają wygórowanych potrzeb, jednak pożyczanie mniejszych kwot jest dla takich firm o wiele mniej opłacalne.

Takie porównywarki będą również informowały klientów o promocjach, które poszczególne firmy przygotowały. Jedną z najpopularniejszych jest pożyczenie pieniędzy w oprocentowaniu 0%. Oznacza to, że w momencie w którym zdecydowałem się na pożyczenie 2000 złotych na 2 miesiące, to dokładnie taką kwotę jestem zobowiązany. Bez żadnych dodatkowych kosztów oraz ukrytych formalności.

Na co uważać?

Najważniejszą rzeczą dla klienta jest to, czy wziął pożyczkę z bezpiecznego źródła. Żeby być tego pewnym warto sprawdzić kilka rzeczy na temat firmy u której decydujemy się zaciągnąć zobowiązanie. Pierwsze co powinno nam się rzucić w oczy jest podanie pełnej nazwy firmy wraz z danymi adresowymi oraz numerem ewidencyjnym KRS. Dzięki tym danym jesteśmy w stanie zidentyfikować nie tylko czy dana firma istnieje, ale również zwiększyć pewność, że nie zostaniemy przezeń oszukanym.

Ocena: 5.0/5. Liczba głosów: 1.
Proszę czekać...
Opublikowano w kategorii Porady