Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/vivapozyczka.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Niedoszacowanie kredytu hipotecznego - skąd wziąć pieniądze na wykończenie?
 

Niedoszacowanie kredytu hipotecznego – skąd wziąć pieniądze na wykończenie?

Jeden z najbardziej ekscytujących momentów, to czas oczekiwania na możliwość wprowadzenia się do nowego mieszkania. W Polsce zwykle oznacza to rozpoczęcie procedury starania się o kredyt hipoteczny. Zdarza się, że potrzebne są dodatkowe pieniądze na wykończenie lub remont. Skąd je wziąć? Poniżej kilka konstruktywnych podpowiedzi.

 

Kredyt lub pożyczka

Jedna z pierwszych opcji, która nasuwa się na myśl w takiej sytuacji, to możliwość zaciągnięcia kolejnego kredytu lub pożyczki. W przypadku osób mających już trudną sytuację kredytową, można ubiegać się o tak zwaną pożyczkę dla zadłużonych. Pożyczka dla zadłużonych to pożyczka bardzo często bez wnikania z historię kredytową klienta. Umożliwia to pożyczenie pieniędzy nawet w sytuacjach podbramkowych. Pożyczka dla zadłużonych to inaczej pożyczka bez BIK. Starając się o taki produkt finansowy, warto z rozwagą przeanalizować wszystkie warunki proponowane przez konkretną firmę pożyczkową. Najczęściej bowiem nie będzie to żaden znany bank, a firma oferująca tak zwane chwilówki. W niektórych sytuacjach to jednak jedyne rozwiązanie. Najważniejsze, co należy sprawdzić, to ostateczna kwota do spłaty. Poza tym ważne parametry to oprocentowanie, wysokość opłat dodatkowych, prowizja.

 

Pożyczenie u rodziny

Kolejną opcją na zorganizowanie dodatkowych pieniędzy potrzebnych na wykończenie mieszkania, jest pożyczenie ich u rodziny. Ten sposób łączy się często z dużym dyskomfortem. Łatwiej pożycza się pieniądze w zewnętrznej firmie, aniżeli u kogoś znajomego. Wtedy trzeba poinformować go o swojej trudnej sytuacji finansowej. Plusy tego rozwiązania są jednak takie, że zwykle tego typu pożyczki nie łączą się z dodatkowymi opłatami. Można zatem uniknąć prowizji oraz odsetek.

 

Zakupy na kartę kredytową

Zakupy na kartę kredytową to kolejna warta rozważenia opcja. Elementy wykończenia wnętrza, ważne meble, dodatki, sprzęt AGD – za to też można zapłacić kartą kredytową. Zwykle miesięczny limit na karcie to nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Dzięki temu można zrealizować najbardziej potrzebne zakupy w krótkim czasie. Należy pamiętać jednak o tym, że pożyczone w ten sposób pieniądze są dosyć wysoko oprocentowane.

 

Kredyt odnawialny w banku

Ostatnia opcja to postaranie się o tak zwany kredyt odnawialny. Taka możliwość jest dostępna praktycznie w każdym banku. Polega na tym, że możemy zaciągnąć każdego miesiąca określony debet na naszym koncie rozliczeniowym. Może on sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Z reguły banki proponują kredyt odnawialny na 3000 złotych. Warto jednak przeanalizować konkretne opcje w różnych bankach. Być może niektóre z nich proponują wyższe kwoty. Korzystając z tych pieniędzy, można dokonać kolejnych zakupów materiałów budowlanych. Podsumowując, gdy pojawi się problem z płynnością finansową po wzięciu kredytu hipotecznego, jest przynajmniej kilka opcji działania. Wszystkie są warte rozważenia wtedy, gdy nie mamy czym zapłacić za materiały budowlane. Pozwalają na zakup potrzebnych rzeczy, a następnie terminowe ukończenie prac remontowo-budowlanych.

 

Brak głosów.
Proszę czekać...