Kategoria: Rodzaje pożyczek

Wiele miejsc w Polsce zachęca do ich odwiedzenia. Warto zaplanować się weekendowy wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi, by zobaczyć zabytki, które kryją się w wielu miejscach w Polsce.

Dobrym kierunkiem do zwiedzania jest Dolny Śląsk. To tu można zobaczyć wiele atrakcyjnych miejsc takich jak np.: majestatyczny rynek w stolicy regionu, liczne pałace i zamki, które nawołują do historii i skrywają wiele tajemnic, zapierające dech w piersiach zabytki sakralne oraz uzdrowiska z szeroką gamą ofert leczniczych. Tak w wielkim skrócie można opisać skarby, które na swoich terenach skrywa Dolny Śląsk. Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Zdecydowanie warto. (więcej…)

Uważaj na lichwę – na co uważać w związku z pożyczkami?

Udzielają pożyczek na wysoki procent, przejmują mieszkania i domy nawet za niewielkie pożyczki. Co zrobić, gdy już wpadliśmy w ręce oszustów czy lichwiarzy? — Szukać pomocy i się nie poddawać!

Kim najczęściej są ofiary oszustów i lichwiarzy?

Tak naprawdę nie ma na to reguły. Oczywiście, najłatwiej oszukać osoby starsze i niepełnosprawne. Jednak z prośbą o pomoc do zgłaszają się zarówno lekarze, nauczyciele czy pracownicy fizyczni. Musimy uświadomić sobie, że w sidła oszustów może wpaść każdy z nas, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy wykształcenia. Ekstremalne sytuacje i problemy finansowe często powodują, że człowiek postępuje w taki sposób, w jaki nie postąpiłby nigdy wcześniej. Znane są sprawy takie jak osoba, która wziąła pożyczkę w kwocie 50 tys. zł. Do ręki dostał 20 tys. zł, bo musiał zapłacić koszty manipulacyjne w skład których wchodziło ubezpieczenie czy prowizja. Teraz ma do spłacenia ma prawie dwa razy więcej! Myślała, że – zgodnie z zapewnieniami przedstawiciela firmy – umowa dotyczy jedynie bezpłatnego okresu testowego.

 Za niewielką lichwiarską pożyczkę ludzie przenoszą własności nieruchomości. Nierzadko tracąc dorobek całego życia.

Co zatem zrobić, gdy już wpadliśmy w pułapkę?
Pierwszym na co powinniśmy się zdecydować to zawiadomić właściwe organy – policję lub prokuraturę, przy czym trzeba na bieżąco dowiadywać się, na jakim etapie jest postępowanie. Jeżeli widzimy, że prokurator lub policja nie podejmuje działań – nie przesłuchuje świadków, nie zabezpiecza dokumentów – należy zgłaszać stosowne wnioski dowodowe. Jeśli prokuratura odmówi wszczęcia śledztwa albo je umorzy, trzeba złożyć zażalenie w terminie 7 dni od otrzymania decyzji. Można też poszukać pomocy u prawnika, Rzecznika Praw Obywatelskich, w ostateczności wśród przedstawicieli władz w regionie. Gdy nieopatrznie zawarliśmy umowę przenoszącą własność nieruchomości, np. towarzyszącą lichwiarskiej pożyczce, prokuratura ma możliwości, by umowę pożyczki czy umowę przenoszącą własność unieważnić. Można już na wstępie zwrócić się do sądu z żądaniem zabezpieczenia powództwa, np. przez dokonanie adnotacji o toczącym się postępowaniu w księdze wieczystej, co uniemożliwi sprzedaż nieruchomości kolejnym osobom. Po wszczęciu śledztwa, od momentu postawienia zarzutów oszustom, prokurator może sam wydać postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu domniemanego sprawcy, w tym na bezprawnie przejętych nieruchomościach. Jeżeli dojdzie do sprawy w sądzie (np. o zapłatę, ustalenie nieważności umowy), możemy złożyć wniosek o pełnomocnika z urzędu. Trzeba przy tym pamiętać, że adwokat czy radca prawny opłacany z publicznych pieniędzy ma obowiązek prowadzić sprawę starannie. Niestety, słyszymy często, że pełnomocnicy z urzędu miewają tendencję do traktowania spraw po macoszemu. W takiej sytuacji zawsze możemy wnieść skargę do właściwej izby adwokatów lub radców prawnych.

A co z prawami konsumenta?

W przypadku umów konsumenckich zawartych przez Internet lub poza lokalem przedsiębiorstwa, mamy prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny. Należy wysłać przedsiębiorcy pismo – oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a następnie – w ciągu 14 dni od odstąpienia – zwrócić przedmiot.  Tak przynajmniej mówi prawo. Na nieszczęście często firmy te stać na opłacenie dobrego obrońcy. Jedyne co zostaje nam to nie poddawać się i walczyć o sprawiedliwość.

Pożyczka na raty – co to jest pożyczka na raty?

 

Instrumentem finansowym, który znajduje się niejako pomiędzy małymi pożyczkami, które trzeba spłacić szybko a dużymi kredytami które rozłożone są w czasie, jest produkt pośrodku – pożyczka ratalna. Jak ją korzystnie wybrać?

 

Pieniądze możesz pożyczać w różnych miejscach. W postaci różnych produktów finansowych i tak różnych warunkach, jakie są dla ciebie najbardziej wygodne. Nawet pozornie bardzo podobne do siebie produkty mogą różnić się szczegółami, które w perspektywie czasu mogą okazać się dla Ciebie bardzo kosztowne. Dlatego bardzo istotne jest zrozumienie jak działa pożyczka ratalna. Tak aby w momencie w którym przyjdzie taka potrzeba, umieć zaciągnąć ją racjonalnie i na jak najkorzystniejszych warunkach.

Zanim zaczniesz myśleć o pożyczeniu jakichkolwiek pieniędzy, powinieneś zastanowić się jak wyglądają twoje potrzeby finansowe i zestaw je ze swoimi możliwościami. Bardzo Łatwo jest wziąć na siebie zobowiązanie finansowe. Dużo trudniej je spłacić, dlatego niezwykle ważne jest uświadomienie sobie konsekwencji jakie się z nim wiążą.

Kiedy wybrać pożyczkę ratalną?

Pożyczka ratalna to rozwiązanie dla tych, którzy planują zakupy wymagające większych nakładów finansowych i zamierzają spłacić zobowiązanie w czasie najbliższych kilku miesięcy. Pożyczka ratalna przypomina klasyczny bankowy kredyt ze stałym harmonogramem spłat, którego powinieneś się trzymać w trakcie trwania umowy. Brak spłaty w terminie może generować dodatkowe koszty, dlatego terminowe planowanie spłaty jest bardzo istotne.

W jaki sposób działa pożyczka ratalna?

Dla osób które przyzwyczaiły się do korzystania z pożyczek krótkoterminowych, które spłacane były jednorazowo po kilkudziesięciu dniach od ich zaciągnięcia, pożyczka ratalna może wydawać się skomplikowana. Nic z tych rzeczy! Pożyczka ratalna ma prostą konstrukcję i może być dużo bardziej korzystna dla każdego, kto potrzebuje większej gotówki, którą spłaci w kilka bądź kilkanaście miesięcy. Dodatkową przewagą pożyczki ratalnej jest fakt, że przy jej zaciąganiu nie trzeba w żaden sposób deklarować Bankowi na co tak naprawdę wydasz pieniądze – pożyczki ratalne są traktowane jako gotówka bez wcześniej określonego celu przeznaczenia.

Co trzeba zrobić, żeby dostać pożyczkę na raty?

Żeby otrzymać pożyczkę ratalną, powinieneś zawrzeć umowę z wiarygodnym pożyczkodawcą, który zweryfikuje Twoją zdolność kredytową na etapie składania wniosku. Jeśli ubiegasz się o pożyczkę w banku zwykle powinieneś dostarczyć dokumenty potwierdzające zatrudnienie oraz wykazać deklarowane przychody, chyba że jako stały klient danej firmy przechodzisz uproszczoną procedurę wnioskowania o produkt finansowy, a bank już wcześniej uznał Cię za rzetelnego klienta. W przypadku wnioskowania o pożyczkę ratalną online do wypełnienia wniosku z reguły wystarczą Twoje dane takie jak:

  • imię i nazwisko,
  • adres korespondencyjny,
  • seria i nr dowodu osobistego,
  • dekarowana kwota przychodów oraz
  • nr konta, na który zostanie przelana kwota pożyczki.

 

Jak poruszać się po Wrocławiu?

Jak w każdym dużym mieście, do dyspozycji jest wiele form poprawy jakości komunikacji. Użytkownik może dopasować swój wybór do aktualnych potrzeb. Główną siecią połączeń jest komunikacja miejska. Można dojechać takimi środkami transportu w dowolną cześć miasta ze stałą częstotliwością. Należy pamiętać, że takie rozwiązania może mieć również wady i utrudnia organizację trasy, jeżeli punkt docelowy znajduje się poza ustaloną siatką połączeń. Można oczywiście wynająć taksówkę, ale usługi takie są ograniczone czasowo i terytorialnie. W wielu wypadkach warto poszukać rozwiązania, które pozwoli na uzyskanie większej autonomii transportowej, aby szybciej dotrzeć do wybranych miejsc na obszarze Wrocławia.

 

Alternatywa dla komunikacji miejskiej

 

Dla osób szukających wygodnego sposobu poruszania się po Wrocławiu własnym środkiem pojazdu ciekawą ofertą mogą być samochody z wypożyczalni. Po zawarciu umowy można określić miejsce odbioru samochodu po okresie wynajmu. To pozwala na wygodne użytkowanie takiego pojazdu. Łatwiej zaplanować podróż i jazdę po Wrocławiu bez konieczności organizowania czasu na odstawienie samochodu do wypożyczalni. Wynajem aut we Wrocławiu może być wygodną formą obsługi wyjazdu biznesowego, ponieważ często takie osoby mają wiele spotkań w różnych częściach miasta, a czas dojazdu komunikacją miejską może powodować utrudnienia w organizacji dnia. Użytkownik może dopasować rodzaj pojazdu do swoich potrzeb i wybierać kompaktowe auta miejskie lub większe pojazdy pozwalające na przewiezienie większej ilości bagażu. Wypożyczając pojazd mamy gwarancje jego dobrego stanu technicznego i obsługi serwisowej w przypadku awarii. Ważny jest również czas wypożyczenia, który określa użytkownik i płaci tylko za czas usługi.

 

Trudności w poruszaniu się po Wrocławiu

 

W każdym mieście, takim jak Wrocław występują godziny szczytu utrudniające poruszanie się po drogach. Obszary takie dotyczą centrum miasta, jak również główne trasy dojazdowe. Powoduje to utrudnienia w godzinach 7:30-9:00. i pomiędzy 16:00 a 18:00. Głównym problemem jest przejechanie przez obszar centrum. Omijać należy zakorkowane ulice w centrum. Główne drogi, na których występują korki to Podwale, Piłsudskiego i Sienkiewicza. Planować należy przejazd samochodem z wypożyczalni tak, aby unikać takich miejsc. W ten sposób szybciej dotrzemy na miejsce bez opóźnień. Oprócz godzin szczytu warto również zwrócić uwagę na korki na ulicach prowadzących do miasta. Szczególnie podczas długich weekendów i sezonu urlopowego może być utrudniona jazda takimi odcinkami tras. Planując trasę przejazdu, warto uwzględnić objazdy zalecane przez innych kierowców i szybciej poruszać się po Wrocławiu. Często auta z wypożyczalni są wyposażone w nawigację GPS, aby użytkownik mógł sam zaplanować trasę i sprawdzić przewidywany czas przejazdu. To również dobry sposób do szybkiego poznania układu ulic w mieście oraz wprowadzania zmian do przebiegu trasy na bieżąco.

 

Warto w określonych przypadkach szukać alternatywy dla komunikacji miejskiej. Pojazd z wypożyczalni ułatwia organizację wyjazdów służbowych i przewożenie dodatkowego bagażu.

Więcej informacji na temat wypożyczania samochodów mogą Państwo znaleźć na wypożyczalnia aut Kaizen Rent.

Chcesz wybrać się na wymarzoną podróż do ciepłych krajów? Sprawdź jak szybka pożyczka ułatwi Ci spełnienie tego marzenia.

Z pewnością każdy wie, jak niekiedy ciężko jest utrzymać w ryzach miesięczny i roczny budżet domowy. Niespodziewane wydatki wypadają jak króliki z kapelusza i niekiedy zwyczajnie ciężko jest wszystko utrzymać w jednym ramach, bez pomocy z zewnątrz. Sytuacja ta bywa tym bardziej ciężka, a nawet i irytująca, gdy na horyzoncie pojawia się niebywała okazja zakupienia czegoś wyjątkowego, po bardzo okazyjnej cenie, a jak na złość aktualnie pozostaje się bez większej gotówki lub odkłada się ją na bardziej wymagające i poważniejsze potrzeby. Czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji?

 

Potrzeby nie najważniejsze, ale ważne

 

Jednym z przykładów takiego bardzo ważnego wydarzenia, które może stać się właściwie o każdej porze dnia, są oferty last minute w biurach podróży.

Na wakacje pojechać chciałby każdy. Zarówno żona jak i dzieciaki chętnie by się gdzieś wyrwały. Tylko ile można jeździć w kółko do tego samego domku letniskowego nad Bałtyk i wyobrażać sobie, że leży się na leżaku na Ibizie bądź Wyspach Kanaryjskich.

Niejedna osoba zapewne chciałaby to zmienić, jednak podróże marzeń niestety bardzo słono kosztują. Wymarzone wakacje dla całej rodziny w ciepłych krajach, wraz z przelotem samolotem i pełnym wyżywieniem mogą kosztować nawet czterocyfrowe sumy. Jest to kwota ogromna.

Nic zatem dziwnego, że każdy w newralgicznych okresach zerka na zakładkę last minute licząc na niebywałe oferty. I czasem się one zdarzają! Niestety zawsze nieoczekiwanie.

 

Jaka jest charakterystyka oferty last minute?

 

Oferty last minute są to te miejsca na liście podróżnej ,które z różnych powodów pozostały nieobsadzone. Być może ktoś zrezygnował lub wycofał zaliczkę itd. Operator wycieczki woli ją zatem sprzedać w ostatniej chwili po kosztach i nadal choć trochę na niej zarobić niż pozostawić to miejsce w pełnej cenie i z pewnością go nie sprzedać.

Niestety dla łowcy takich ofert, pojawiają się one bardzo szybko i równie szybko znikają. Dlatego decyzja o zakupie musi być ekspresowa. Nie ma czasu na namysł, ponieważ chętnych jest bardzo wielu, a i sama oferta jest bardzo atrakcyjna, ponieważ często potrafi być nawet 75% tańsza niż pierwotna cena.

 

Jak rozwiązać ten problem?

 

W takiej sytuacji, gdy szybko trzeba podjąć decyzje o zakupie, jednak nie posiada się dostatecznie dużej gotówki, aby zapłacić za wycieczkę, najlepiej jest korzystać z szybkiej pożyczki.

Szybka pożyczka na raty pozwoli pozyskać środki właściwie w ciągu kilkunastu minut, więc wpłyną one na konto na czas, aby wykupić wycieczkę. Oprocentowanie takiej pożyczki w niczym nie odbiega od typowego bankowego kredytu, a pamiętać należy, że w takim wypadku mimo wszystko sporo się zyskuje, ponieważ dzięki pożyczonym w ten sposób pieniądzom można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie bardzo ciekawe i z pewnością pamiętane na długo wakacje.

Pieniądze tak czy inaczej zostałyby na takie wakacje przeznaczone, a w ten sposób wykorzystało się okazje i nieco pomogło za sprawą firmy udzielającej szybkiej pożyczki. Jest to pożyczka, którą można wziąć w dowolnym momencie i która jest natychmiastowym rozwiązaniem zaistniałych problemów finansowych.

Wynająć czy kupić auto? Co bardziej się opłaca?

Samochód kiedyś był uznawany za czynnik, który wskazywał na klasę i majętność posiadacza. Dziś każde gospodarstwo domowe posiada samochód, a czasem nawet i dwa. Posiadanie samochodu nie świadczy już o naszym statusie, traktujemy go bardziej przedmiotowo, jako środek, dzięki któremu wygodniej się nam podróżuje. Ponadto w dobie czasów, gdzie ekologia odgrywa coraz większą rolę, jeżdżenie np. do pracy samochodem, staje się coraz mniej popularne. Od wczesnej wiosny, aż po późną jesień nawet kierowcy zaczynają wybierać rowery. Czy w takim razie kupno samochodu jest opłacalne, skoro samochód stoi często nieużywany przez kilka miesięcy? Czy warto rozważyć w takim razie różne opcję i zdecydować się na wynajem samochodu?

 

Mój samochód

 

Zakup auta jest często pierwszym marzeniem po pozytywnie zdanym egzaminie na prawo jazdy. Swój samochód jawi nam się jako coś, co pozwoli nam poczuć się niezależnym, pozwoli nam podróżować i przemieszczać się tam, gdzie tylko nam się zapragnie. Po części tak jest. Komfort posiadania własnego samochodu jest szczególnie bliski tym osobom, które mieszkają na wsi lub na peryferiach, obrzeżach miast. Ciężko jest to przyznać, jednakże auto przeważnie służy nam bardziej praktycznie. Dojeżdżamy nim do pracy, możemy zabrać całą rodzinę np. do babci na wieś.
Bardzo często posiadanie własnego auta nie jest wcale czymś komfortowym. Po pierwsze zakup samochodu wiąże się z kosztami, a nie każdy dysponuje taką gotówką, za którą można kupić wymarzony samochód. Po drugie samochód wiąże się z wieloma dodatkowymi opłatami: ubezpieczenie i przegląd, ciągłe naprawy, paliwo. Samochód to skarbonka bez dna.

 

A może jednak wynajem?

 

Samochód niezbędnym może być dla tych, co mieszkają np. na wsi i nie mają innego środka transportu, by dostać się do pracy, lekarza etc. Niestety ludzie w mieście, pomimo dobrej komunikacji miejskiej, poruszają się również samochodami. O ile łatwiej, by nam się żyło, gdybyśmy przesiedli się do autobusu! Mniej spalin, zanieczyszczeń, brak korków, stresu, czy zdążę do pracy. W razie potrzeby auta, istnieje takie coś, jak wynajem samochodu. To jest naprawdę genialne rozwiązanie. Nie martwisz się o parking, garaż. Co więcej, nie interesują cię rosnące ceny ubezpieczeń oraz to np. jaki mechanik zajmie się naprawą samochodu. Wypożyczamy auto, płacimy za ten okres i możemy cieszyć się wygodą podróżowania nim. Ponadto istnieje także tzw. wynajem długoterminowy, gdzie dzierżawimy samochód na określony w umowie czas. Jest to opcja dla tych, którzy marzą o danym modelu samochodu, jednakże nie stać ich na taki zakup.

 

Odpowiedź na to, czy zakup auta jest lepszy od jego wynajmu nie jest jednoznaczna. Jest to względne, zależy od kilku czynników.
Kiedyś wynajem samochodu opierał się na trochę innych zasadach, dziś dzięki opcjom długoterminowym możemy poczuć się tak, jakbyśmy byli właścicielami danego modelu i to w dodatku takiego, który może być wymarzonym. Taki wynajem jest opcją, leżącą gdzieś po środku.
Zakup samochodu i wynajem mają swoje wady i zalety, jak wszystko w życiu. Musimy sami zdecydować o wyborze, który będzie dla nas optymalnym.

Artykuł przygotowany we współpracy z wypożyczalnią samochodów Kaizen Rent – wypożyczalnia aut we Wrocławiu

Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe (z ang. social lending), zwane również pożyczkami 2.0 to transakcje zawierane pomiędzy osobami fizycznymi, bez pośrednictwa instytucji finansowych. Pierwsze serwisy internetowe, specjalizujące się w pośrednictwie między pożyczkodawcami a osobami potrzebującymi dodatkowych funduszy pojawiły się w Wielkiej Brytanii. W Polsce pożyczek społecznościowych zaczęto udzielać od ok. 2008 roku i chociaż początkowo nie były zbyt popularne, z czasem zdobyły coraz więcej zwolenników. (więcej…)

Pożyczka na 45 dni

Czasem pojawiają się sytuacje, w których niezbędna jest dodatkowa gotówka w szybkim czasie. Nieplanowane wydatki nie są problemem jeśli posiadamy oszczędności na koncie bankowym. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie posiadamy zaoszczędzonych pieniędzy, a gotówka jest potrzebna na już? (więcej…)

Szybka gotówka przez internet – sprawdź oferty

Potrzebny ci szybki zastrzyk gotówki? Teraz nie musisz już przejmować się wieloma formalnościami, aby zaciągnąć pożyczkę w banku. Wszystko możesz załatwić online, bez wychodzenia z domu. Szybka gotówka przez internet to opcja dla osób, którym szczególnie zależy na czasie. Teraz szybka gotówka online dostępna jest dla każdego. Sprawdź oferty firm pożyczkowych, dzięki którym możesz uzyskać szybką gotówką przez internet. (więcej…)