Kategoria: Rodzaje pożyczek

Wynająć czy kupić auto? Co bardziej się opłaca?

Samochód kiedyś był uznawany za czynnik, który wskazywał na klasę i majętność posiadacza. Dziś każde gospodarstwo domowe posiada samochód, a czasem nawet i dwa. Posiadanie samochodu nie świadczy już o naszym statusie, traktujemy go bardziej przedmiotowo, jako środek, dzięki któremu wygodniej się nam podróżuje. Ponadto w dobie czasów, gdzie ekologia odgrywa coraz większą rolę, jeżdżenie np. do pracy samochodem, staje się coraz mniej popularne. Od wczesnej wiosny, aż po późną jesień nawet kierowcy zaczynają wybierać rowery. Czy w takim razie kupno samochodu jest opłacalne, skoro samochód stoi często nieużywany przez kilka miesięcy? Czy warto rozważyć w takim razie różne opcję i zdecydować się na wynajem samochodu?

 

Mój samochód

 

Zakup auta jest często pierwszym marzeniem po pozytywnie zdanym egzaminie na prawo jazdy. Swój samochód jawi nam się jako coś, co pozwoli nam poczuć się niezależnym, pozwoli nam podróżować i przemieszczać się tam, gdzie tylko nam się zapragnie. Po części tak jest. Komfort posiadania własnego samochodu jest szczególnie bliski tym osobom, które mieszkają na wsi lub na peryferiach, obrzeżach miast. Ciężko jest to przyznać, jednakże auto przeważnie służy nam bardziej praktycznie. Dojeżdżamy nim do pracy, możemy zabrać całą rodzinę np. do babci na wieś.
Bardzo często posiadanie własnego auta nie jest wcale czymś komfortowym. Po pierwsze zakup samochodu wiąże się z kosztami, a nie każdy dysponuje taką gotówką, za którą można kupić wymarzony samochód. Po drugie samochód wiąże się z wieloma dodatkowymi opłatami: ubezpieczenie i przegląd, ciągłe naprawy, paliwo. Samochód to skarbonka bez dna.

 

A może jednak wynajem?

 

Samochód niezbędnym może być dla tych, co mieszkają np. na wsi i nie mają innego środka transportu, by dostać się do pracy, lekarza etc. Niestety ludzie w mieście, pomimo dobrej komunikacji miejskiej, poruszają się również samochodami. O ile łatwiej, by nam się żyło, gdybyśmy przesiedli się do autobusu! Mniej spalin, zanieczyszczeń, brak korków, stresu, czy zdążę do pracy. W razie potrzeby auta, istnieje takie coś, jak wynajem samochodu. To jest naprawdę genialne rozwiązanie. Nie martwisz się o parking, garaż. Co więcej, nie interesują cię rosnące ceny ubezpieczeń oraz to np. jaki mechanik zajmie się naprawą samochodu. Wypożyczamy auto, płacimy za ten okres i możemy cieszyć się wygodą podróżowania nim. Ponadto istnieje także tzw. wynajem długoterminowy, gdzie dzierżawimy samochód na określony w umowie czas. Jest to opcja dla tych, którzy marzą o danym modelu samochodu, jednakże nie stać ich na taki zakup.

 

Odpowiedź na to, czy zakup auta jest lepszy od jego wynajmu nie jest jednoznaczna. Jest to względne, zależy od kilku czynników.
Kiedyś wynajem samochodu opierał się na trochę innych zasadach, dziś dzięki opcjom długoterminowym możemy poczuć się tak, jakbyśmy byli właścicielami danego modelu i to w dodatku takiego, który może być wymarzonym. Taki wynajem jest opcją, leżącą gdzieś po środku.
Zakup samochodu i wynajem mają swoje wady i zalety, jak wszystko w życiu. Musimy sami zdecydować o wyborze, który będzie dla nas optymalnym.

Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe (z ang. social lending), zwane również pożyczkami 2.0 to transakcje zawierane pomiędzy osobami fizycznymi, bez pośrednictwa instytucji finansowych. Pierwsze serwisy internetowe, specjalizujące się w pośrednictwie między pożyczkodawcami a osobami potrzebującymi dodatkowych funduszy pojawiły się w Wielkiej Brytanii. W Polsce pożyczek społecznościowych zaczęto udzielać od ok. 2008 roku i chociaż początkowo nie były zbyt popularne, z czasem zdobyły coraz więcej zwolenników. (więcej…)

Pożyczka na 45 dni

Czasem pojawiają się sytuacje, w których niezbędna jest dodatkowa gotówka w szybkim czasie. Nieplanowane wydatki nie są problemem jeśli posiadamy oszczędności na koncie bankowym. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie posiadamy zaoszczędzonych pieniędzy, a gotówka jest potrzebna na już? (więcej…)

Szybka gotówka przez internet – sprawdź oferty

Potrzebny ci szybki zastrzyk gotówki? Teraz nie musisz już przejmować się wieloma formalnościami, aby zaciągnąć pożyczkę w banku. Wszystko możesz załatwić online, bez wychodzenia z domu. Szybka gotówka przez internet to opcja dla osób, którym szczególnie zależy na czasie. Teraz szybka gotówka online dostępna jest dla każdego. Sprawdź oferty firm pożyczkowych, dzięki którym możesz uzyskać szybką gotówką przez internet. (więcej…)

Pożyczka 1000zł

Nikt z nas nie lubi mieć pustego portfela. Jednak czasem sytuacja zmusza nas do tego, że musimy poszukać dodatkowego źródła finansowania na zakup nowego sprzętu, remont mieszkania czy kosztowną naprawę auta. Jeśli nie chcesz lub nie możesz pożyczyć środków od rodziny czy przyjaciół, internetowa pożyczka 1000zł pozwoli ci szybko i wygodnie pozyskać niezbędną kwotę i jednocześnie uniknąć tworzenia zobowiązań finansowych wobec najbliższych. (więcej…)