Top 5 destynacji na wakacje 2019 do 3000zł

Lato coraz bliżej a wraz z nim zbliża się okres wakacyjny. W obecnych czasach możliwości podróżowania są bardzo różne, dlatego też ludzie mogą spędzić wakacje dosłownie w każdym miejscu na świecie. Jedyną barierą wydają się pieniądze. Większość osób posiada ograniczony budżet na wakacje, więc nie wszystkie miejsca są dla nich dostępne. Zastanówmy się zatem, gdzie można spędzić wakacje za 3000 złotych w 2019 roku.

 

Wakacje w Polsce?

Polska jest wciąż popularnym kierunkiem na wakacje. Główną zaletą wakacji w naszym kraju jest to, iż w każde miejsce można spokojnie dojechać samochodem. Język nie jest barierą oraz nie istnieje żadna różnica kulturowa. Wakacje w Polsce można spędzić na wiele ciekawych sposobów. Najczęściej wybieranymi kierunkami to północ oraz południe. Na północy można zobaczyć piękne miasta, np. Gdańsk oraz morze, na południu zaś warto spędzić czas przemierzając piękne polskie szlaki górskie. Jeżeli chodzi o cenę, 3000 złotych wystarczy, aby spędzić tydzień w dwie osoby zarówno w górach, jak i nad morzem.

 

Wakacje za granicą – Europa

Pewnym problemem w wakacjach w Polsce może być pogoda. Nasz klimat jest na tyle zmienny, iż podczas urlopu latem możemy trafić na dni o 30-stopniowym upale lub dni, kiedy nie ma szansy wyjścia z domu z powodu ulewy (szczególnie w górach). Chcąc mieć pewność, iż wakacje spędzimy w miarę aktywnie, wiele osób wybiera kierunek za granicę. Miejsca na wakacje za granicą są bardzo różne, ale chcąc mieć sprawdzoną i w miarę pewną pogodę, warto rozejrzeć się w kierunku basenu Morza Śródziemnego.

 

Rejon Morza Śródziemnego

Morze Śródziemne leży pomiędzy Europą, Afryką i Azją. W związku z tym, rejon tego morza jest bardzo szeroki, a wybór miejsca na wakacje pozostawia wiele możliwości.

Przyglądając się Europie, kierunkami do wyboru są Grecja, Albania, Czarnogóra czy Chorwacja. Są to kierunki bardzo popularne wśród turystów na całym świecie. Wybierając, któryś z tych rejonów można mieć pewność, iż pogodą będzie raczej ciepła i słoneczna. Chcąc podziwiać piękne plaże, warto zastanowić się nad Chorwacją czy Grecją. Albania oraz Czarnogóra stanowią mniej oblegane kierunki na wakacje, jednak co roku zyskują zwolenników. Jeżeli chodzi o cenę takich wakacji, najdroższa wydaje się Grecja. Wiele zależy jednak od wyspy. Na Krecie czy Rodos ceny będą odrobinę niższe, niż np. na Santorynie. Albania czy Czarnogóra to miejsca, gdzie z całą pewnością wypoczniemy za kwotę 3000 zł za dwie osoby.

 

Wakacje w Afryce

Rejon Morza Śródziemnego to również kierunki afrykańskie. Bardzo popularnym miejscem na wakacje w 2019 roku będzie po raz kolejny Egipt. Jest to starożytny kraj, w którym prócz pięknych resortów, gdzie można odpocząć na wiele różnych sposobów, znajdzie się coś dla wielbicieli zwiedzania. Starożytny Sfinks czy piramidy to najbardziej znane miejsca w Egipcie. Rocznie są odwiedzane przez wielu turystów, a pogoda jaką oferuje ten kraj sprawia, że po raz kolejny ciągną tam rzesze turystów.

 

Podsumowując, w 2019 roku kierunki wakacji będą raczej znane. Wciąż wielu z nas spędzi wakacje w kraju. Osoby wyjeżdżające za granicę zwrócą swoją uwagę w rejony Morza Śródziemnego.

Ocena: 5.0/5. Liczba głosów: 1.
Proszę czekać...
Opublikowano w kategorii Porady