Własny motocykl – dobór, koszty zakupu i utrzymania

Zakup własnego motocykla kojarzy nam się z reguły z dużymi emocjami i sporą nutką adrenaliny. Szczególnie dla mężczyzn dzień zakupu wiąże się z bardzo dobrym humorem. W zależności od wieku w jakim jesteśmy i priorytetów jakie sobie w życiu obierzemy, wybór motocykla może być naprawdę różny. Młode osoby decydują się najczęściej na motocykle o wysokiej pojemności, które posiadają bardzo dużą moc. Dają one również sporo adrenaliny, ale trzeba umieć je okiełznać i wiedzieć jak z nich korzystać. Każdego roku słyszymy przecież o setkach wypadków, w których ginie mnóstwo młodych osób. Motocykl nie jest więc zabawką dla tych, którzy nie potrafią ich używać.

Dobór motocykla i koszty utrzymania

Jak zostało już wyżej napisane na szybkie motory czyli tak zwane ścigacze, decydują się młode osoby, które szukają dodatkowej adrenaliny i nie zdążyły się w życiu wyszumieć. Starsi natomiast szukają spokoju, relaksu i odpoczynku. Wygodę zapewnią im z całą pewnością motocykle turystyczne, którymi nazywane są również tak zwane choppery. Bardzo często mamy okazję zaobserwować grupkę ludzi o zbliżonym wieku, która porusza się na motorach typu Harley Davidson. Są to piękne wizualnie maszyny, które oprócz swojego pięknego wykonania wyróżnia również charakterystyczny dźwięk silnika. Dzięki wielu cylindrom i dużej dawce koni mechanicznych dźwięk wydający się z tego typu motocykli jest masażem dla ucha nie tylko właściciela, ale i innych obserwatorów.

Motocykle turystyczne nie należą do tanich w utrzymaniu sprzętów. Trzeba sobie jednak otwarcie powiedzieć, że na zakup tego typu motocykla decydują się najczęściej bardzo majętne osoby, które po prostu na to stać. Dlatego też koszty utrzymania tego typu gadżetów dla dorosłych są wliczone w tą całą zabawę. Dobór takiego motocykla odbywa się z reguły za pomocą sentymentu, który każdy fan jednośladów posiada od dzieciństwa. Podobnie jak z samochodami każdy ma swojego faworyta i ciężko znaleźć większe różnice techniczne i jakościowe, gdy przyjrzymy się motocyklom z pewnych klas. Dlatego też decyduje sentyment i nazwa, za którą często stoi dużo wyższa cena. Jednakże dla fanów pewnych marek nie gra ona roli.

Eksploatacja motocykla

W zależności od tego, w jaki sposób eksploatujemy zakupiony przez nas motor, będziemy wydawać różne kwoty pieniędzy. Jeśli nasz zakup jest naszym oczkiem w głowie i będziemy go bardzo często serwisować i pobliskiego mechanika lub na własną rękę, to z całą pewnością żywotność motocykla będzie długa. Jeśli jednak będzie to dla nas wyłącznie rodzaj chwilowego hobby i motor nie będzie w odpowiedni sposób szanowany, to możemy po kilku miesiącach dołożyć do niego całkiem sporą sumkę. Nowoczesne motocykle składają się bowiem z dosyć drogich części, a wymiana każdej z nich będzie mocno odczuwalna na naszej kieszeni. Warto więc raz na czas przyjrzeć się stanowi technicznego naszego cacka i zrobić jego przegląd. Dzięki temu będziemy się cieszyć sprawnie działających motocyklem i być moda uda nam się go wtedy sprzedać w dobrej cenie.

Brak głosów.
Proszę czekać...
Opublikowano w kategorii Porady