Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/vivapozyczka.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Wycieczka do Chin - na czyją kieszeń? | vivapozyczka.pl
 

Wycieczka do Chin – na czyją kieszeń?

Wycieczki poza granice państwa zazwyczaj kojarzą nam się z dużymi wydatkami, a co dopiero, kiedy mowa o wyjeździe poza Europę. Dziś zastanowimy się nad kosztami wyjazdu do Azji, a dokładnie do Chin, które w ostatnim czasie, masowo przyciągają turystów. Czy rzeczywiście jest to kosztowne przedsięwzięcie? 

 

Wycieczka do Chin – dojazd

Oczywiście najpopularniejszym transportem będzie samolot, który w stosunkowo krótkim czasie, pozwoli nam się dostać na miejsce. Cena biletu zależy od przewoźnika, terminu i wielu innych czynników, dlatego warto śledzić strony z tanimi biletami lotniczymi, które pomogą nam zniwelować koszty. Oczywiście bezpośredni lot jest bardziej komfortową opcją, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że będzie droższy. Możemy więc zaplanować naszą podróż z przesiadką. Średni koszt jednego biletu lotniczego do Chin to 2000zł. 

 

Ceny na jakie musimy się przygotować

Zacznijmy od tego, że wycieczka do Chin wiąże się z wymianą pieniędzy na walutę renminbi, ponieważ tylko ją uznają. Kurs yuana wynosi około 0,55 w stosunku do złotego. Wystarczy więc zapamiętać, że wszystkie podane ceny, należy podzielić na dwa, aby otrzymać przybliżony wynik w złotówkach. 

Ceny zarówno jedzenia, transportu, jak i mieszkania są stosunkowo niskie. Przykładowo obiad na mieście możemy dostać już za 10¥, przejazd metrem, to opłata w wysokości około 2¥, za napój gazowany zapłacimy 5¥, a za piwo 4¥. Jak widać życie nie jest drogie, a przynajmniej nie dla turystów.

Warto zauważyć, że Chińczycy mają tendencję do zawyżania cen, co wiąże się z możliwością targowania. Jeśli potrafimy to robić, możemy zaoszczędzić jeszcze więcej. Niektóre dania w menu, w języku angielskich mają kilkukrotnie wyższe ceny, w porównaniu z kartą menu w języku Chińskim. Ten kraj jest nastawiony na turystów, dlatego trzeba być czujnym i nie dać się oszukać. 

 

Wynajem mieszkania lub hotelu

Cena za jedną noc jest uzależniona przede wszystkim od miasta, w którym planujemy się zatrzymać. Jeśli myślimy o stolicy, czyli Pekinie, wówczas mamy do dyspozycji szeroką ofertę, od pokoi wynajmowanych przez mieszkańców, po pięciogwiazdkowe hotele. Stawiając na luksus, musimy mieć świadomość, że najniższa cena za dobę w prestiżowych hotelach, wynosi około 500zł. Im bardziej renomowane miejsce, tym większe koszty. 

Jeśli natomiast, lecimy tam z zamiarem intensywnego zwiedzania, możemy wybrać opcję spania u kogoś, kto zareklamował się w internecie, bądź wynająć mieszkanie, które mimo wszystko wyjdzie dużo taniej, niż w przypadku hoteli. Większość turystów nastawia się głównie na zwiedzanie, a więc nie martwi się słabymi warunkami. 

 

Kogo stać na taką podróż? 

Odpowiedź jest prosta – każdego. Wycieczka do Chin nie wiąże się w ogromnymi kosztami, dla kogoś kto kocha zwiedzać, a jego pasją jest odwiedzanie dalekich zakątków świata. Jeśli jednak np. ceny biletów nas odrobinę przerażają, możemy wziąć chociażby chwilówkę, która ułatwi nam spełnienie marzenia. Chiny są warte zobaczenia, dlatego pozbądźmy się wątpliwości i ruszamy w nieznane.

 

Brak głosów.
Proszę czekać...
Opublikowano w kategorii Porady