Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/vivapozyczka.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Zabytki Dolnego Śląska - TOP 12 - vivapozyczka.pl
 

Zabytki Dolnego Śląska

Wiele miejsc w Polsce zachęca do ich odwiedzenia. Warto zaplanować się weekendowy wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi, by zobaczyć zabytki, które kryją się w wielu miejscach w Polsce.

Dobrym kierunkiem do zwiedzania jest Dolny Śląsk. To tu można zobaczyć wiele atrakcyjnych miejsc takich jak np.: majestatyczny rynek w stolicy regionu, liczne pałace i zamki, które nawołują do historii i skrywają wiele tajemnic, zapierające dech w piersiach zabytki sakralne oraz uzdrowiska z szeroką gamą ofert leczniczych. Tak w wielkim skrócie można opisać skarby, które na swoich terenach skrywa Dolny Śląsk. Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Zdecydowanie warto. Zamek Książ w Wałbrzychu

Obok tego w Malborku i na Wawelu – Zamek Książ w Wałbrzychu to najbardziej znany obiekt pałacowy w naszym kraju. Umiejscowiony jest na wysokiej skarpie, przez co wspaniale prezentuje się z lotu ptaka, jak i również od bramy wjazdowej. Zamek Książ proponuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jednym z ciekawszych jest nocne zwiedzanie zamku i poznanie jego tajemniczej historii.

Zamek Czocha

Położony jest nad jeziorem Leśniańskim. Początki zamku sięgają połowy XIII wieku. Wiele razy niszczony i odbudowany – cały czas zachwyca turystów. Obecnie jest częściowo oddany do zwiedzania. Patrząc na zamek, myślami wyobraźni łatwo przenieść się do czasów średniowiecznych.

Błędne skały

W Sudetach a dokładnie w górach sowich znajdziemy unikalny na skalę światową labirynt wydrążony w skałach o nazwie Błędne Skały. Położone na wysoki ponad 800 m n.p.m., to swoiste skalne miasto. Swoimi krajobrazami urzekło twórców “Opowieści z Narnii”, którzy kręcili tam część scen. Warto wynająć auto i się tam wybrać.

Wrocławskie zoo i Afrykarium

Chcesz się poczuć jak w Afryce? Nic prostszego! Wystarczy odwiedzić najstarsze polskie zoo we Wrocławiu, powstałe w 2014 roku. Znajduje się tam również Afrykańskie Oceanarium związane z wodnym środowiskiem Afryki.

Wrocław

Piękny rynek i jego okoliczne uliczki zachęcają turystów do odwiedzenia Wrocławia. Będąc tu można udać się do Panoramy Racławickiej czy też na pokaz multimedialnej fontanny. Warto wykorzystać w tym celu wynajem aut Wrocław.

Twierdza Kłodzko

W centrum miasta Kłodzka znajduje się jedna z większych atrakcji tego regionu – Twierdza Kłodzko. Na zajmującej obszar 30 ha i wysokości 369 m wznosi się Twierdza Kłodzko. Można podziwiać tu wnętrze budowli wraz z podziemnymi labiryntami, jak również roztaczają się piękne widoki na okoliczne tereny.

Świątynia Wang w Karpaczu

W tym pięknym zimowym kurorcie w Sudetach, który kojarzy się ze Śnieżką i górskimi wyprawami – znajduje się najstarszy w Polsce drewniany Kościół. Jest to wizytówka Karpacza.

Kolorowe jeziorka

Chcesz się poczuć jak na lazurowym wybrzeżu? Oczywiście. Wystarczy pojechać do czterech niezwykłych stawów we wsi Wieściszowice. Natura tam utworzyła akweny, które swoją wodę zawdzięczają składowi chemicznemu.

Sztolnie Kompleksu Riese W górach Sowich

Te skrywające ciągle wiele tajemnic i jedne z częściej odwiedzanych podziemnych obiektów w naszym kraju – cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony turystów.

Twierdza w Srebrnej Górze

To ogromny zespół fortów wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku. Twierdzę zbudowany pomiędzy dwoma wzniesieniami – Ostróg oraz Forteczna Góra. Twierdza ta składa się z 6 fortów oraz kilku bastionów. Dzisiaj możemy zobaczyć cały obiekt w towarzystwie wykwalifikowanych przewodników.

Kościół Pokoju w Świdnicy

To jeden z najbardziej niezwykłych i interesujących obiektów sakralnych w naszym kraju. Charakteryzuje się szachulcową bryłą z białymi ścianami, po przecinającymi ciemnymi belkami. Nawet mało wrażliwa osoba na sztukę może zachwycić się budowa tejże świątyni. Wynajem aut Wrocław umożliwia wynajęcie auta i wybranie się dogodnie w to miejsce.

Śnieżka

Każdy choć raz powinien ją zdobyć, gdyż jest to góra warta uwagi. Najwyższy szczyt dwóch łańcuchów górskich – Karkonoszy oraz Sudetów. Jest to również najwybitniejszy szczyt w Polsce oraz Czechach. Wysokość bezwzględna wynosi 1602m n.p.m.

 

Brak głosów.
Proszę czekać...