Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/vivapozyczka.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Zastanów się nad spłatą rat, zanim weźmiesz pożyczkę |
 

Zastanów się nad spłatą rat, zanim weźmiesz pożyczkę

Chyba niemal każdy z nas korzystał z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Jednak zanim podejmiemy decyzję, trzeba dokładnie przemyśleć kwotę, jaką chcemy pożyczyć, a także dokładnie pomyśleć nad terminem jej spłaty i wysokością rat.

Wszystko dokładnie oblicz

Jeśli chcemy skorzystać z jakiejkolwiek pożyczki, musimy bardzo dokładnie przemyśleć naszą decyzję. Przede wszystkim należy poszukać oferty, która pożyczka będzie dla nas najkorzystniejsza. Na atrakcyjność pożyczki wpływa wiele czynników. Najważniejszym jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im będzie ona mniejsza, tym atrakcyjniejszy będzie nasz kredyt.

Jeśli chodzi pożyczki gotówkowe, wówczas RRSO nie powinna przekraczać 10%, to jakie oprocentowanie uzyskamy, zależy również od naszych zarobków i umowy, na jaką pracujemy. Jeśli chodzi o pożyczki krótkoterminowe, w dzisiejszych czasach są one w większości przypadków darmowe, jeśli tylko pieniądze oddamy w wyznaczonym terminie.

Oblicz, ile jesteś w stanie płacić

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze, musimy dokładnie obliczyć nasz budżet. Mówiąc krótko, zdecydować, jaką ratę jesteśmy w stanie płacić. Bez względu na to, czy jest to kredyt, czy pożyczka krótkoterminowa nasze zobowiązanie do spłaty jest bardzo ważne. Musimy przeliczyć nasze zarobki, odjąć od nich miesięczne opłaty i koszty utrzymania. Kwotę, która zostanie nam z pensji, możemy przeznaczyć na spłatę pożyczki. Trzeba jednak uważać, ponieważ każdemu czasami wypadają niespodziewane wydatki, takie jak awaria samochodu, czy wyrównanie czynszu.

Większość banków jest w stanie udzielić nam pożyczki, jeśli miesięczna rata nie będzie przekraczać połowy naszych miesięcznych dochodów. Czyli zarabiając 3000 zł, nasza rata nie powinna przekroczyć 1500 zł. Chodzi oczywiście o wszystkie zobowiązania kredytowe. Banki wymieniają się informacjami o klientach i dokładnie wiedzą, jakie pożyczki i karty kredytowe posiadamy. Żeby bezpiecznie spłacać naszą pożyczkę, powinniśmy wsiąść pod uwagę tylko część naszych zarobków, jako miesięczne zobowiązanie.

Nie ryzykuj, maksymalnie wydłuż okres spłaty

W dzisiejszych czasach, kiedy stopy procentowe są rekordowo niskie, warto, jest rozłożyć naszą pożyczkę na maksymalną ilość rat. W taki właśnie sposób możemy bezpiecznie spłacać raty. Nie zobowiązując się wysoką miesięczną spłatą, łatwiej również uzyskamy pożyczkę. Poza tym, jeśli odłożymy trochę gotówki, możemy nadpłacać nasz kredyt. W większości banków za wcześniejszą spłatę nic nie zapłacimy, jeśli chodzi kredyt gotówkowy. W przypadku pożyczek krótkoterminowych sprawa wygląda podobnie.

Każda pożyczka jest w stanie bardzo nam wszystkim pomóc. Czy będzie ona przeznaczona na bieżące wydatki, czy na jakąś większą inwestycję, warto, jest skorzystać z oferty. Żeby bezpiecznie pożyczać pieniądze, należy wydłużać okres spłaty, a także ustalać spłatę raty zaraz po wpływie pensji na konto. Zabezpieczając się długim terminem spłaty, na pewno nie wpadniemy w spiralę kredytową. Poza tym obecnie można korzystać z konsolidacji, czyli pożyczki na spłatę pożyczki.

Brak głosów.
Proszę czekać...